Πέρα από την εμπορική έκθεση στην κεντρική πΤο αραλιακή λεωφόρο της πόλης, η Γιορτή Φιστικιού περιλαμβάνει γαστρονομικές προτάσεις, εικαστικές παρεμβάσεις, δημιουργική απασχόληση παιδιών, συναυλίες, επιμορφωτικές ημερίδες κ.ά.
Φέτος, η Γιορτή Φιστικιού, που διοργανώνεται από τον Δήμο Αίγινας και την Κοινωφελή Επιχείρηση Δήμου Αίγινας σε συνεργασία με τοπικούς φορείς, θα επεκταθεί και εκτός των ορίων της πόλης της Αίγινας.
![](http://signatures.mylivesignature.com/54488/43/49A42C3C2B3B860C273C6573CF3DB5C4.png)
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου