Συνέβη σήμερα:
Την ώρα που η Αθήνα βούιζε από τις μεγαλειώδεις συγκεντρώσεις, ελέω της ημέρας, το Πανεπιστήμιο θύμιζε έντονα ανατολίτικο παζάρι, από κάθε λογής παραέμπορους αλλοδαπούς!!!
Η άρχουσα τάξη φαίνεται καθαρά πως δεν επιθυμεί την πάταξή του μιας και σιγά-σιγά όλοι οι δρόμοι της χώρας θα θυμίζουν και αυτοί, έντονα ανατολίτικα παζάρια!! Η Πολιτεία ανήμπορη;;; να αντιδράσει γίνεται θεατής όλων των δραματικών καταστάσεων . Το Πανεπιστήμιο δεν αποτελεί μόνο χώρο φοιτητικής δράσης ή ασύλου αλλά και χώρο ασύλου κάθε αλλοδαπού παρέμπορου , μια εικόνα που αποτελεί ντροπή για την πρωτεύουσα. Η ίδια εικόνα και έξω από το μουσείο της Ακρόπολης, δείχνοντας στους επισκέπτες πως …η ασυδοσία καλά κρατεί!! Η εικόνα αυτή ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ στους σταθμούς των μετρό, σε όλες τις κεντρικές πλατείες των μεγαλουπόλεων, έξω από τα εμπορικά καταστήματα, παντού όπου νομίζουν. ΕΛΕΟΣ!!!
![](http://signatures.mylivesignature.com/54488/43/49A42C3C2B3B860C273C6573CF3DB5C4.png)
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου