Το προσωπικό της δημοτικής αστυνομίας κατέστρεψε πολλά αντικείμενα που διακινούσαν παράνομα μικροπωλητές όπως ψηφιακούς δίσκους, ζώνες, παπούτσια, καπέλα, τσάντες κ.τ.λ.
Στο πλαίσιο αυτό, η δημοτική αστυνομία παρουσίασε τα αποτελέσματα της προσπάθειάς της για την πάταξη του παραεμπορίου στην πόλη αλλά και στις... παραλίες του βόρειου άξονα.
«Είναι η 5η φορά που καταστράφηκαν κατασχεμένα προϊόντα», δήλωσε ο προϊστάμενος της δημοτικής αστυνομίας, Γιάννης Καραντωνάκης, ενώ να σημειωθεί ότι μόνο σήμερα καταστράφηκαν 2.500 πλαστοί ψηφιακοί δίσκοι.
Από την πλευρά του, ο αντιπρόεδρος του εμπορικού συλλόγου, Τάκης Ζερβουδάκης, χαρακτήρισε το παραεμπόριο πληγή για το υγιές εμπόριο, εκφράζοντας την ικανοποίηση του εμπορικού κόσμου από τη δραστηριότητα της δημοτικής αστυνομίας.
![](http://signatures.mylivesignature.com/54488/43/49A42C3C2B3B860C273C6573CF3DB5C4.png)
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου