Σύσκεψη για το παρεμπόριο πραγματοποιήθηκε χτες στη Λάρισα στα γραφεία του ΣΔΟΕ Θεσσαλίας. Ο διευθυντής του ΣΔΟΕ κ. Παναγιώτης Παπακωνσταντίνου δήλωσε μετά τη σύσκεψη ότι γίνονται καθημερινά έλεγχοι στην αγορά της Λάρισας και στη λαϊκή, ενώ ο πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Λάρισας κ. Νίκος Τζίκας ζήτησε να σταματήσει το παρεμπόριο σε κάθε του μορφή, είτε αφορά πλανόδιους μικροπωλητές, είτε επιχειρηματίες που δεν αποδίδουν το ΦΠΑ. Ο κ. Τζίκας επανέλαβε πως αποτελεί μάστιγα για τον εμπορικό κόσμο το παρεμπόριο και στη δύσκολη εποχή που διανύουν τα μέλη του Συλλόγου δεν αντέχουν άλλη αφαίμαξη.
![](http://signatures.mylivesignature.com/54488/43/49A42C3C2B3B860C273C6573CF3DB5C4.png)
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου