«Οι εργασίες υλοποίησης θα πρέπει να αρχίσουν το συντομότερο δυνατόν με συνεργασία των συναρμόδιων φορέων και των εκπροσώπων των παραγωγικών τάξεων και της κοινωνίας του Πειραιά, για να μπορέσει επιτέλους η πόλη μας και η ευρύτερη περιοχή της να βγουν από το τέλμα της στασιμότητας και της υποβάθμισης», αναφέρει χαρακτηριστικά.
Παράλληλα ο πρόεδρος του ΕΕΠ επισημαίνει ότι επιπρόσθετα των έργων που έχει προαναγγείλει ο ΟΛΠ ύψους ενός δισ. ευρώ, θέλοντας κι αυτοί ως Επιμελητήριο να συμβάλλουν στην κατάρτιση του αναπτυξιακού προγράμματος του Πειραιά, παραθέτουν στη συνέχεια υπόμνημα με γενικότερες δράσεις - έργα που θεωρούν αναγκαία για την ολοκλήρωση της αναπτυξιακής διαδικασίας και στήριξης των επιχειρήσεων, μεταξύ των οποίων και κάποια που αφορούν τον κλάδο μας όπως :
![](http://signatures.mylivesignature.com/54488/43/49A42C3C2B3B860C273C6573CF3DB5C4.png)
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου