Ευτυχώς, μόνο ελαφροί τραυματισμοί ήταν το αποτέλεσμα της παραλίγο τραγωδίας.
Τα «μπράτσα» που συγκρατούν τα οχήματα μέσα στα οποία βρίσκονταν τα παιδιά, έσπασαν και ακολούθησε τρόμος όταν τα παιδιά σωριάστηκαν στο έδαφος στριφογυρίζοντας ακόμη μέσα σε κραυγές πόνου.
Πανικόβλητοι οι γονείς έσπευσαν να τα τραβήξουν μακριά από τα βαγόνια που κινούνταν απειλητικά…
Αμέσως, κλήθηκαν ασθενοφόρα τα οποία παρέλαβαν όσα παιδάκια είχαν τραυματιστεί και τα μετέφεραν στο νοσοκομείο των Γιαννιτσών, όπου διαπιστώθηκε ότι μόνο ένα υπέστη κάταγμα στο χέρι και άλλα δυο είχαν υποστεί ελαφρά γδαρσίματα από την πτώση. Η Δημοτική Αρχή διάταξε έρευνα για το περιστατικό και όλα τα παιχνίδια θα εξεταστούν, για να διαπιστωθεί αν είχαν συντηρηθεί σωστά.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου