Τα παραπήγματα είναι έτοιμα, να υποδεχτούν τους συναδέλφους που καταφτάνουν από όλη τη χώρα.
Η Εμποροπανήγυρη Συκιάς διοργανώνεται από το Συνδικάτο μικροπωλητών εντός του δημοτικού γηπέδου, έδρα του Ατρόμητου Συκέας.
Χιλιάδες επισκέπτες κατακλύζουν την Εμποροπανήγυρη από όλο το Νομό Λακωνίας, μιας και η Εμποροπανήγυρη συνδυάζεται με το ιερό προσκύνημα του Αγίου Νεκταρίου που βρίσκεται ακριβώς απέναντι( είναι ο πρώτος ναός που χτίστηκε στην χώρα μας, τιμώντας την μνήμη του Θαυματουργού Αγίου Νεκταρίου)
![](http://signatures.mylivesignature.com/54488/43/49A42C3C2B3B860C273C6573CF3DB5C4.png)
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου